Osteopatia / fizjoterapia
Osteopatia
Osteopatia to filozofia postrzegania zdrowia i choroby jako stan zaburzenia równowagi (homeostazy) w ciele. Osteopatia opiera się na przekonaniu, że organizm człowieka jest całością, a nie sumą niezależnych narządów i układów, które należy poddać leczeniu. Każdy uraz czy choroba wpływa na funkcjonowanie całego ustroju, a także na stan psychofizyczny człowieka. Osteopata ma za zadanie spojrzeć na pacjenta całościowo i nie opierać swojego działania tylko na podstawie jednego objawu. Zadaniem osteopaty jest przywrócenie pełnej harmonii w ciele, poprawy jego funkcjonowania, a także likwidacje objawów i dolegliwości bólowych.
Każdy organizm ma zdolności do samoregulacji i samoleczenia jednak zaburzenia w obrębie ciała mogą wpływać na zaburzenie tych zdolności. Osteopata w swym działaniu dążącym do przywracania równowagi w ciele ma za zadanie także przywrócić ciału zdolności do samoregulacji.
Warto podkreślić, że medycyna osteopatyczna jest oparta na znajomości anatomii, fizjologii, procesów patofizjologicznych w ciele. Medycyna osteopatyczna jest także oparta o znajomość dziedzin medycyny akademickiej jak: ortopedia, neurologia, ginekologia i położnictwo, interna, pediatria itp.
Wizyta osteopatyczna składa się z wywiadu z pacjentem, badania ortopedycznego, neurologicznego, osteopatycznego oraz z diagnostyki różnicowej i wykluczającej. Terapia oparta jest zawsze na podstawie badania i diagnozy.
Osteopatia jako terapia opiera się na wielu podejściach terapeutycznych m.in. terapii wisceralnej, cranio-sacralnej, terapii manualnej, powięziowej, naczyniowej, neurologicznej oraz technik pracy z tkankami miękkimi.
W takich krajach jak Stany Zjednoczone, Kanada, Australia a także w krajach Europy Zachodniej osteopatia jest oficjalnie uznanym systemem opieki zdrowotnej często popularniejszym niż fizjoterapia klasyczna.
Należy podkreślać, że osteopatia i osteopata nie ma zastąpić fizjoterapii, medycyny, terapii ruchem. Wszystkie te dziedziny mają w sposób integralny wspierać swoje działania. Dobór odpowiedniego postępowania powinien być oparty o wywiad, diagnozę i stan pacjenta.
Rafał Uryzaj - osteopata, fizjoterapeuta
Fizjoterapeuta, Osteopata.
Inicjator i założyciel Centrum Osteopatii i Ruchu. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (2008). Praktykuje zawodowo jako fizjoterapeuta od 2006 roku. Absolwent Akademii Osteopatii w Poznaniu. Od 2009 prowadzi Centrum Szkoleniowe Rafał Uryzaj. Autor książki „Anatomia masażu tkanek głębokich”. Członek Klubu „Ludzie Masażu”. Autor wielu artykułów oraz publikacji naukowych. Inicjator wielu projektów i akcji społecznych oraz edukacyjnych. Kreatywny człowiek, wieczny optymista, całkowicie oddany swoim pasjom.
Głównym nurtem zainteresowań jest osteopatia, praca strukturalna, medycyna regulacyjna i naturopatia. Mówi o sobie, że jako osoba stale żądna wiedzy oprócz przekazywania jej od 2008 roku w centrum szkoleniowym, stale szkoli się i podnosi swoje kwalifikacje aby być lepszym terapeutą, nauczycielem i człowiekiem. Prywatnie fan biegania, gór, jazdy na rowerze, podróżowania i klubu piłkarskiego FC Barcelona.
Masaż tkanek głębokich
Aby umówić się na wizytę przejdź do sekcji: Kontakt
Przejdź do Cennika
Masaż kobiet w ciąży
Rewitalizacja poporodowa. Jeśli kobieta urodziła poprzez cięcie cesarskie, to w okresie około 4-5 tygodni po porodzie można uelastycznić masażem bliznę poporodową, a w późniejszym okresie można zapobiegać zrostom tkankowym podbrzusza miednicy mniejszej. W zależności od ogólnej kondycji kobiety oraz od jej chęci i czasu jaki może sobie poświęcić kolejnym punktem rewitalizacji poporodowej będzie masaż rozstępów. Masaż rozstępów skórnych i obszarów zajętych cellulitem, które często są już utrwalonymi zjawiskami, wymaga od kobiety i od masażysty cierpliwości i poświęcenia. Nierzadko nie można osiągnąć istotnych efektów terapeutycznych pomimo długotrwałej terapii masażem z użyciem kosmetyków ujędrniających. Warto jednak spróbować. Dobre samopoczucie, wygląd i kondycja skóry mogą być znacznie poprawione masażami.
Polecam także krótki tekst w temacie:
Ciąża – masować czy nie? Wywiad z lekarzem i masażystą – Panem Grzegorzem Lewandowskim
http://www.serwis-masazysta.pl/publikacje/3315/ciaza-masowac-czy-nie-wywiad-z-lekarzem-i-masazysta-panem-grzegorzem-lewandowskim
Centrum Osteopatii i Ruchu
ul. Garbary 64, 2 piętro,
61-758 Poznań
centrum@garbary64.pl
Rafał Uryzaj: 501 858 790